Rozważny buziak czy romantyczny pocałunek z wymarzoną sympatią?

„Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku.”.„Daj buziaka, albo dwa, ewentualnie tysiąc”. „Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, gdy się ją dzieli”... wielu singli, czytając cytaty o miłości, zaczyna odczuwać prawdziwą tęsknotę za poznaniem swojej wymarzonej, często długo wyczekiwanej sympatii. Jako istoty społeczne, zostaliśmy przecież przeznaczeni do zbudowania szczęśliwego związku z drugą osobą. Wielu singli w głębi serca wciąż wierzy w legendę, że wystarczy jeden buziak wymarzonej sympatii, by odczarować zaklęte serce.

Sympatia z rozsądku

Któż nie chciałby zakochać się bez pamięci już po pierwszej randce, a dalej żyć już tylko długo i szczęśliwie u boku swojej sympatii, obsypując ją buziakami i ciesząc się kolejnymi emocjonującymi randkami? Wizja ta brzmi naprawdę pięknie - niczym romantyczne anonse lub najpiękniejsze cytaty o miłości. Lecz czy nie ma w niej elementu bajki? Czy możliwe jest romantyczne uniesienie i wzajemna sympatia, które nigdy nie zaczną wygasać? Czy realna jest wizja zawsze emocjonujących randek, niekończących się buziaków i wyznań przypominających wyłącznie najpiękniejsze cytaty o miłości? Od pierwszej randki do ślubnego kobierca wiedzie na ogół długa droga. Ten artykuł nie będzie jednak mówił o związkach po grobową deskę, lecz o tym, jak znaleźć wymarzoną sympatię.

Istnieją różne teorie na temat dobierania się ludzi w pary . Jedni uważają, że każdy z nas ma na świecie tylko jedną sympatię, z którą jesteśmy sobie przeznaczeni niczym dwie połówki jabłka. Inni wierzą, że szczęśliwy związek można stworzyć z niejedną osobą, jeżeli tylko posiada ona podobne do nas cechy charakteru.

Co ciekawe, przez większość historii świata ludzie łączyli się w pary z rozsądku. Małżeństwa były na ogół aranżowane przez osoby trzecie (czyli rodziców młodych ludzi, a czasem przy pomocy swatki). Zakochanie nie stanowiło wówczas głównego kryterium dobrania się w parę z kimś, kogo później uważało się za swoją sympatię. Randki nie przypominały spotkań pełnych uniesień, buziaków, motyli w brzuchu i poczucia, że wymarzona sympatia stała się dla nas całym światem. Dopiero na przestrzeni kilku ostatnich dziesięcioleci zaczęto coraz bardziej wierzyć, że głównym kryterium wyboru sympatii może być romantyczna miłość bazująca na randkach, fizycznym przyciąganiu, romantycznych buziakach i silnych emocjach

Czy istnieje sympatia idealna?

W dobie Internetu i łatwego przemieszczania się większość żyjących współcześnie singli kontaktuje się ze znacznie większą liczbą osób niż ich rodzice, babki czy prababki. Większość z nas decyduje się pójść na studia, a czas ten na ogół spędzamy, otaczając się dużym gronem ludzi, chodząc na niezobowiązujące randki i ciesząc się „przedłużoną młodością”. Opóźnia to moment, w który uznajemy, że nastał najwyższy czas na znalezienie sympatii i zbudowanie stałego związku. W międzyczasie mamy do czynienia z tak dużą liczbą osób, że wybór sympatii na całe życie staje się bardzo trudny - dlatego wolimy go jeszcze nie podejmować.

Łatwo jest również wpaść w poczucie, że mimo iż spotkaliśmy już wielu atrakcyjnych singli, a na randce złapaliśmy całkiem dobry kontakt z niejednym z nich, to nie znaleźliśmy jeszcze tej jedynej wymarzonej sympatii. Nie zauważamy, że nasze kryteria z każdą kolejną randką mogą zostać zawyżone, a my zaczynamy poszukiwać ideału, który oczywiście istnieje tylko w baśniach.

Pozostając w temacie różnych sposobów na dobieranie się w pary, już za kilka dni opublikujemy artykuł, w którym odpowiemy odpowiedzi na pytanie, dlaczego niektórzy single decydują się na małżeństwo z rozsądku. Czy taka decyzja może mieć dobre rezultaty? A może przeceniamy dziś wartość romantycznej miłości? Czym współczesne związki z rozsądku różnią się od tych, które zawierały nasze prababki? Odpowiedź na te i kilka innych pytań poznacie już za kilka dni.

Zachęcamy do śledzenia naszego bloga oraz profilu na Facebooku FB , na którym regularnie zamieszczamy informacje o nowych wpisach.

Zainspirowała Cię idea szybkich randek?

Chciałbyś dać sobie szansę na poznanie wymarzonej sympatii oraz zawarcie nowych inspirujących znajomości?

Kup przysłowiowy los na loterii i już dziś...