Buziak, który odczaruje zaklęte serce, czyli jak znaleźć wymarzoną sympatię

Dlaczego niektórym singlom tak trudno jest znaleźć miłość? Niewątpliwie wiele jest dróg prowadzących do spotkania wymarzonej sympatii i zaproszenia jej na pierwszą randkę. Dziś opisujemy trzy z nich, dodając swoje przemyślenia. Mamy nadzieję, że ten artykuł będzie dobrym poradnikiem lub materiałem do refleksji dla każdego, kto chciałby spotkać swoją sympatię.

Niektórzy wierzą w wizję rodem z bajek, że miłość spadnie na nich z nieba niczym królewicz na białym koniu. Ponieważ życie to nie bajka, lepiej nie stracić kilku lat życia, zamykając się w swojej wieży, bo miłość nie przychodzi sama. Ci, którzy postanawiają wziąć los w swoje ręce i odnaleźć sympatię, mają do wyboru kilka możliwości. Jedni zamieszczają anonse na portalu randkowym, inni proszą znajomych, by wystąpili w charakterze swatki. Są tacy, którzy poszukując swojej sympatii, decydują się na randkę w ciemno z piękną dziewczyną poznaną w autobusie i tacy, którzy postanawiają zapisać się na speed dating, czyli szybkie randki. Być może ktoś wyjątkowo zdeterminowany próbował też dać buziaka napotkanej po drodze żabie, lecz tej metody nie będziemy opisywać. ;)

Także dziś, poszukując swej sympatii, możesz udać się do swatki

Rozpoczniemy od możliwości znalezienia sympatii, o której istnieniu mogłeś wcześniej nie wiedzieć. Swatki kojarzą się dziś raczej z czasami naszych prababek, kiedy to nie słyszano o anonsach i portalach randkowych. Nikomu nie przyszło też wówczas do głowy, by organizować szybkie randki.

Tymczasem także dziś można skorzystać z usług swatki. Jest to dobre rozwiązanie dla tych singli, którzy nie przekonali się do portali randkowych i cenią sobie poradę doświadczonej osoby mogącej pomóc spotkać wymarzoną sympatię.

Osoby pracujące jako swatki nie muszą mieć wykształcenia psychologicznego. Swatką może zostać każdy, kto założy działalność gospodarczą i otworzy swoje biuro. Na ogół są to osoby z dobrą intuicją, które mówią, że skojarzyły już niejedną parę singli i niejednemu trafnie pomogli odnaleźć sympatię.

By skorzystać z pomocy swatki, trzeba zgłosić się do biura i zapisać się, okazując dowód tożsamości. Prawdopodobnie zostaniemy poproszeni o podanie o sobie informacji takich jak adres zamieszkania, wykształcenie, zainteresowania i stan cywilny. Chodzi o to, żeby wyeliminować potencjalnych oszustów lub osoby, które tylko udają, że wiodą życie singla. Informacje, które podamy swatce, są oczywiście objęte tajemnicą - podobnie jak u lekarza. Nie obowiązuje tu oczywiście przysięga Hipokratesa, pozostaje zatem wiara w ludzką uczciwość.

Po podaniu swoich oczekiwań odnośnie cech charakteru wymarzonej sympatii i rozwiązaniu testów osobowości, zostaniemy opisani w anonimowym katalogu. To właśnie na jego podstawie swatka kojarzy singli mogących do siebie pasować. Pierwsze randki aranżowane są w biurze swatki, w którym znajdziemy na ogół przytulny pokój gwarantujący prywatność spotkania z potencjalną sympatią.

Wirtualny buziak, czyli poszukiwanie sympatii na portalu randkowym

Inną drogą do znalezienia swojej sympatii mogą być anonse zamieszczane w portalu randkowym. Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza dla nieśmiałych singli, którzy mają problem przy kontakcie twarzą w twarz. Należy jednak uważać, żeby anonse na portalu randkowym nie stały się metodą ucieczki od problemu i nie prowadził do utrzymywania wyłącznie wirtualnych kontaktów. W ten sposób trudno jest odnaleźć wymarzoną sympatię, bo prawdziwa pierwsza randka zazwyczaj nie odbywa się w wirtualnej restauracji. Nikt nie słyszał również o buziaku na odległość. Nad nieśmiałością można pracować, a historie wielu singli pokazały, że rezultaty mogą być imponujące.

Niektórzy spośród psychologów zajmujących się randkami i poszukiwaniem wymarzonej sympatii, mają receptę na szczęśliwy związek. Pierwszy etap znajomości powinien bazować na rozmowach i wzajemnym, coraz głębszym poznawaniu się. Dopiero po pewnym czasie, gdy jesteśmy pewni, że zbudujemy z drugim singlem szczęśliwy związek (znając już jego zalety, wady i historię), możemy rozpocząć etap romantyczny, bazujący na przytulaniu się, buziakach i romantycznych randkach. Rozgraniczając na początku rozmowę i kontakt fizyczny ze swoją potencjalną sympatią, unikniemy ryzyka, że zaczniemy zakochiwać się w osobie, która przy głębszym poznaniu okaże się nienajlepszym kandydatem do związku.

Portal randkowy, na którym przed spotkaniem dwojga singli następuje etap pisania do siebie i dowiadywania się na temat swojej potencjalnej sympatii, może ułatwić zastosowanie tej reguły. Istnieje jednak duże ryzyko, że wiadomości, które wysyła druga osoba na portalu randkowym, mogą okazać się nieprawdziwe. Na pierwszej randce może również okazać się, że zdjęcia zamieszczone na profilu naszej sympatii zostały zrobione dobrych kilka lat temu.

Szybkie randki, - sposób na znalezienie sympatii w pięć minut

Trzecią ciekawą możliwością na spotkanie swojej sympatii są szybkie randki. Niektórzy single pytają, czy pięć minut (tyle trwają szybkie randki z Wybierzsingla.pl), to nie za mało, by poznać swoją potencjalną sympatię. Sekret skuteczności szybkiej randki tkwi w potędze intuicji. Dla każdego z nas atrakcyjność drugiej osoby jest rzeczą bardzo indywidualną. Nie można wyjaśnić racjonalnymi argumentami, dlaczego poczuliśmy do kogoś wyraźną sympatię. Odbywa się to na poziomie intiucji. Właśnie dlatego 5-minutowa randka wystarczy, żeby przekazać drugiej osobie intuicyjny komunikat i zaufać swojemu przeczuciu.

Szybkie randki mogą być dobrym rozwiązaniem dla każdego singla, któremu towarzyszy wrażenie, że w codziennym zabieganiu (w szkole, w pracy lub na uczelni) tylko mija się z ludźmi, a znajomości, które utrzymywał dotychczas, są raczej powierzchowne. Na szybkie randki przychodzi wielu singli otwartych na wartościowe relacje i chcących nareszcie spotkać swoją sympatię.

Szybkie randki stwarzają zupełnie inną jakość rozmowy niż korespondencja na portalu randkowym (często ciągnąca się miesiącami i ostatecznie mogąca nie prowadzić do spotkania w cztery oczy ze swoją potencjalną sympatią). Szybkie randki pozwalają również uniknąć irytujących wiadomości, na które nie wiadomo, jak odpisać, bo już na starcie brzmią nienaturalnie. Tak naprawdę dopiero na żywo można naprawdę poznać swoją potencjalną sympatię. Możliwe też, że druga osoba już po kilku pierwszych sekundach szybkiej randki dostrzeże w Tobie urok i "to coś", co bezskutecznie próbujesz oddać słowami i zdjęciami na swoim profilu na portalu randkowym.

Zachęcamy do śledzenia naszego bloga oraz profilu na Facebooku FB , na którym regularnie zamieszczamy informacje o nowych wpisach.

Zainspirowała Cię idea szybkich randek?

Chciałbyś dać sobie szansę na poznanie wymarzonej sympatii oraz zawarcie nowych inspirujących znajomości?

Kup przysłowiowy los na loterii i już dziś…