Pierwsza randka: Nie daj się pokonać tremie

Kojarzą się z romantyczną kolacją, lampką wina i zajmującą rozmową. W wersji idealnej kończą się pocałunkiem rodem z filmu "Casablanca", a czas zatrzymuje się w miejscu. W wersji zwanej życiem mogą jednak wiązać się z niemałą tremą. Co można zrobić, by zmniejszyć tremę i móc cieszyć się udaną pierwszą randką?

Randki mogą być długo wyczekiwanym czasem, który nareszcie spędzisz z wymarzoną osobą. Mogą być też pozytywnym zaskoczeniem, jeżeli zaprosił Cię ktoś nowo poznany. Z założenia pierwsza randka ma być miło spędzonym wieczorem i po prostu dobrą zabawą. Lecz gdyby wszystko zawsze szło tak gładko jak w filmie, którego bohaterowie "żyli długo i szczęśliwie", sprawa była by łatwa, a my mielibyśmy znacznie mniej tremy i powodów do zmartwień.

Misja: autoprezentacja

Jest jeszcze drugi aspekt pierwszej randki. Twoim "zadaniem" na tym spotkaniu jest zaprezentowanie siebie i upewnienie się, czy druga osoba jest dobrym "materiałem" na partnera. Ważną rolę odgrywa tu efekt pierwszego wrażenia a także mowa ciała, która odpowiada za 70 procent komunikacji z partnerem i której nie jesteśmy w stanie całkowicie kontrolować.

Idąc na pierwszą randkę, zazwyczaj mamy tego całkowitą świadomość. Co więcej, często obawiamy się, czy wypadniemy dobrze chociaż w tych 30 procentach szans, które daje nam zdolność prowadzenia rozmowy. Jeżeli dodatkowo w trakcie pierwszej randki nie opuszcza Cię obawa, czy partner zdążył już zauważyć Twój aparat na zębach, lub czy jesteś wystarczająco przebojowy, by spodobać się tej pięknej kobiecie, w Wasze spotkanie może wkraść się napięcie, trema i bolesna niepewność. Być może kiedyś będziecie wspominali to z pewnym rozrzewnieniem ... lecz równie dobrze może okazać się, że kolejnego spotkania już nie będzie.

"Świat nabiera ciężkości dopiero w naszej głowie"

Truizmem jest powiedzenie, że wszystko zależy od sposobu myślenia. Mimo, że doskonale o tym wiemy, nie zawsze możliwe jest opanowanie emocji, zwłaszcza gdy są one tak silne jak podczas pierwszej randki. Można jednak trochę przygotować się na tą sytuację i wyzwolić z kilku niepotrzebnych schematów myślowych powodujących tremę. Idąc na pierwszą randkę z pozytywnie nastrojonym umysłem i mając w zanadrzu kilka "trików", które pozwolą wybrnąć z krępującego milczenia lub rozbroić momenty pełne stresu, będziesz czuł się znacznie pewniej.

W następnym artykule przedstawimy cztery rady, które pozwolą Ci zmniejszyć tremę i spojrzeć w randkową przyszłość z większym optymizmem. Artykuł znajdziesz tutaj. Zachęcamy do śledzenia naszego bloga oraz profilu na Facebooku FB , na którym regularnie zamieszczamy informacje o nowych wpisach. na którym regularnie zamieszczamy informacje o nowych wpisach.

Zainspirowała Cię idea szybkich randek?

Chciałbyś dać sobie szansę na poznanie wymarzonej sympatii oraz zawarcie nowych inspirujących znajomości?

Kup przysłowiowy los na loterii i już dziś...