Jak przekuć marzenia w czyn, czyli o zaletach szybkich randek

"Szczęśliwi są ci, którzy śnią, ale wiedzą, kiedy się obudzić, aby przetwarzać swoje sny w czyny" - powiedział włoski pisarz Pino Pellegrino. Jak przekuć marzenia o miłości w piękną rzeczywistość? Receptą mogą być szybkie randki - sprawdzony sposób na poznanie osób podobnych do Ciebie.

Wielu z nas ma uczucie, że w codziennym zabieganiu tylko mijamy się z ludźmi. W pracy, w autobusie, czy na szkoleniu zazwyczaj nie ma czasu, by naprawdę poznać drugą osobę, a tym bardziej móc opowiedzieć jej o sobie. Każdy zdaje się pędzić w swoją stronę, co stwarza niewiele okazji do rozmowy o tym, co najważniejsze. Nie sposób łudzić się, że życie to bajka, w której pewnego dnia pojawi się dobra wróżka i spełni nasze marzenia o miłości. Dlatego lepiej wziąć los w swoje ręce.

Jak przekuć marzenia w czyn, czyli o zaletach szybkich randek

Szybkie randki - dlaczego taka formuła?

Szybkie randki dają możliwość spotkania kilkunastu osób przeciwnej płci, które przyszły na spotkanie w tym samym celu co Ty - chcąc naprawdę poznać drugiego człowieka. Szansa na początek udanej znajomości jest znacznie większa niż w klubie, czy na imprezie. W miłej atmosferze tworzy się przestrzeń do rozmowy na tematy, które trudno jest poruszyć w codziennych sytuacjach.

Najwięcej pytań i wątpliwości budzi krótki czas każdej randki. Jak wskazuje sama nazwa, spotkania w takiej formule zakładają od 3 do 5 minut rozmowy z każdą osobą przeciwnej płci. Lecz szybka randka z założenia jest tylko wstępem do poznawania się. Jeżeli tylko obie osoby poczują, że warto dać tej znajomości szansę (za co mocno trzymamy kciuki), dostaną od nas swoje kontakty i zaczną poznawać się podczas kolejnych spotkań .

Cała magia szybkich randek polega właśnie na tym, że mając ograniczony czas rozmowy, zaczynamy bazować na swojej intuicji. A dla niej kilka minut to bardzo dużo czasu. Efekt pierwszego wrażenia najsilniej "działa" w ciągu kilkunastu pierwszych sekund rozmowy. Gdyby jednak okazał się mylny, kolejne minuty pozwolą go zweryfikować.

Szybkie randki - warto spróbować

Dzięki ograniczonej długości każdej szybkiej randki między poznającymi się osobami nie zdąży nastać krępująca cisza. Natomiast jeżeli tylko wyrażą wzajemne zainteresowanie, już kilkanaście godzin po spotkaniu otrzymają kontakty do siebie i możliwość, by rozmawiać bez końca.

Formuła szybkich randek chroni uczestników przed poczuciem odrzucenia lub przykrą koniecznością powiedzenia drugiej osobie, że z tej znajomości nic nie będzie. O Twoim wyborze dowie się wyłącznie ten uczestnik, który również wyraził zainteresowanie Tobą. Powala to uniknąć kłopotliwej sytuacji znanej niemal każdemu, kto zdecydował się na tradycyjną randkę w ciemno: "Zadzwoni, czy nie zadzwoni?".

Jasno określone zasady szybkich randek nie wprawią Cię w zakłopotanie, czy niepewność, jak należy się zachować. Decydując się na taką formę spotkania, nie stajesz przed problemem wyboru lokalu (pub może okazać się za mało wyrafinowany, droga restauracja - zbyt ekstrawagancka...). Nie musisz też zastanawiać się, po jakim czasie warto wyjść, aby zachować element tajemniczości i podtrzymać zainteresowanie drugiej osoby.

Droga do marzeń prowadzi przez kolejne próby

Szybkie randki mogą być ciekawym doświadczeniem i okazją do dobrej zabawy. Są także świetnym treningiem nawiązywania kontaktu i prowadzenia rozmowy. Osoby przychodzące na takie spotkania zgodnie stwierdzały, że po dwóch lub trzech rozmowach trema staje się mniejsza, a luźna i przyjazna atmosfera sprzyja temu, by poczuć się swobodnie. Uczestnicy szybko integrują się ze sobą, a czas spędzony na szybkich randkach oceniają jako udany, inspirujący i dający pozytywną energię.

Na koniec warto uświadomić sobie, że droga do realizacji marzeń jest procesem. Będzie w nim miejsce zarówno na sukcesy jak i próby. Szybka randka, podczas której nie zaiskrzyło (a druga osoba nie postawiła "plusa" przy Twoim nazwisku), nie musi być od razu porażką. Potraktuj ją po prostu jak nieudaną próbę i przyjdź na kolejne spotkanie.

Podobne podejście miał Thomas Edison, który zanim wynalazł żarówkę, stworzył kilka tysięcy (niektórzy mówią, że aż dziesięć tysięcy) prototypów, które nie działały. Mówił jednak później: "Nie poniosłem porażki. Po prostu odkryłem dziesięć tysięcy błędnych rozwiązań". Gdyby po pierwszym podejściu nie próbował dalej, jeszcze przez długie lata ludzkość chodziłaby spać wraz z nastaniem zmroku.

Zachęcamy do śledzenia naszego bloga oraz profilu na Facebooku FB , na którym regularnie zamieszczamy informacje o nowych wpisach.

Zainspirowała Cię idea szybkich randek?

Chciałbyś dać sobie szansę na poznanie wymarzonej sympatii oraz zawarcie nowych inspirujących znajomości?

Kup przysłowiowy los na loterii i już dziś...